•Mesto Levice z dôvodu prevencie šírenia koronavírusu zatvára mestskú krytú plaváreň v Leviciach na obdobie od 9. 3. až do odvolania. Plavecké kurzy a tréningy budú pokračovať až po otvorení krytej plavárne v Leviciach o čom Vás budeme informovať na našej webovej stránke. Opatrenia platia aj pre Relax centrum Tlmače. Ďakujem za pochopenie. Mgr. Tibor Lacko
.............................................................................................
Podporte mladých plavcov plaveckého klubu AQUASPORT Levice 2 % -ami z Vašich daní
Právnické aj fyzické osoby môžu za rok 2019 poukázať neziskovej organizácii sumu vo výške 2 % z ich zaplatenej dane z príjmov. Ak ste sa rozhodli, že týmto spôsobom odporíte náš športový klub AQUASPORT LEVICE, potom vo vyhlásení o poukázaní podielu zaplatenej dane uveďte tieto údaje:
IČO: 3 6 1 0 5 5 3 8
Právna forma: občianske združenie
Obchodné meno: Športový klub AQUASPORT LEVICE
Ulica: Nová ul.
Číslo: 6000/5
Obec: Levice
PSČ: 934 01 Ďakujeme :)
Miskolc priniesol Timurovi opäť úspech

V polovici novembra sa Timur zúčastnil medzinárodných plaveckých pretekov na 50-metrovom bazéne v maďarskom meste Miskolc. Kvalitne pripravené preteky Timurovi v rozbehnutej súťažnej sezóne zapasovali a z 11 štartov si vybojoval 5 zlatých medailí a 1 striebornú medailu pričom na každej plaveckej disciplíne si urobil výrazné osobné rekordy. Svojim výkonom sa zaradil medzi najúspešnejších plavcov vo svojej vekovej kategórii.

Timurov štart vo WOERGL

Ďalšou plaveckou zastávkou na medzinárodnej úrovni bolo tirolské mestečko Wöergl. Timur Gajdoš po tretí krát navštívil mestečko Woergl a za silnej konkurencie rakúskych, nemeckých a talianskych plavcov neďaleko svetoznámeho mestečka Kitzbühel sa opäť výrazne presadil. V šprintérskych pretekoch získal 4 zlaté medaily , 1 striebornú medailu, pričom si utvoril svoje vlastné osobné rekordy a stal sa najúspešnejším plavcom vo svojej vekovej kategórii v počte LEN bodov a získal zlatý pohár.

Timur štartoval v HÓDMEZÓVÁSARHELY

V októbri sa Timur zúčastnil medzinárodných plaveckých pretekov v maďarskom mestečku Hódmezóvásarhely, kde za účasti plavcov z Maďarska, Rumunska, Srsbska, Bosny a Hercegoviny a Fínska. Tréningovú prípravu z jesenného sústredenia pretavil v úspech a počas dvoch dní absolvoval 13 štartov a z toho získal 3 zlaté medaily, 2 strieborné medaily a jednu bronzovú medailu a vytvoril si svojich 10 osobných rekordov

Jesenné majstrovstvá Západoslovenskej oblasti v plávaní

Jesenné majstrovstvá ZSO boli rozdelené na dve kolá. Prvé kolo sa konalo 26/10/2019 v Myjave a druhé kolo 09/11/2019 v Púchove. V prvom kole sa našim plavcom podarilo získať celkom 35 medailí, z toho 16 zlatých, 14 strieborných a 5 bronzových, čo nám ako klubu vynieslo prvé miesto z celkového počtu 18-tich zúčastnených klubov. V Púchove sme už mali menšie zastúpenie plavcov, podarilo sa nám získať 16 medailí – 6 zlatých, 6 strieborných a 4 bronzové.

Sabína - historicky po prvý krát pod 2 min na 200m voľne

V dňoch 07. – 10.11.2019 sa konali otvorené majstrovstvá Dánska v meste Esbjerg na 25 m bazéne. Slovenská plavecká federácia nominovala na podujatie desať slovenských juniorských reprezentantov z toho 8 dievčat a 2 chlapcov. Podujatia sa zúčastnili plavci Dánska, Turecka, Rakúska, Slovenska a Česka, kde sa pretekalo v kategórii OPEN (bez rozdielu veku). Z nášho klubu sa na podujatí predstavila Sabína Kupčová (2003) v disciplínach 200 m a 100 m polohové preteky, 100 m znak, 200 m, 100 m a 50 m kraul.

Slovakia Cup v Győri

Znie to zaujímavo, ale je to tak. Paradoxne Slovensko nemá bazén splňujúci kritéria FINA a to donútilo organizátora SPF usporiadať tieto preteky v Maďarsku. Tam najbližšie bol k dispozícii krátky (25m) 10-dráhový bazén. Tretí ročník v prvý novembrový víkend pritiahol českú, maďarskú a aj českú reprezentáciu. Samozrejme tam bola aj väčšina slovenskej reprezentácie. Plavcom sa podarilo prekonať aj niekoľko slovenských rekordov a tiež splniť limity na ME v Glasgowe. Preteky boli hodnotené v kategórii Open, teda bez rozdielu veku. Náš klub zastupovali Šimon Peter Suchanský, Timea Kovácsová, Sabína Kupčová a Robin Reindl.

Plzeňské šprinty - Sabína s limitom na ME v Glasgowe

V termíne od 18. - 20.10.2019 sa v Plzni konali plavecké preteky pod výstižným názvom ,,Plzeňské šprinty´´. V krátkom 25 m bazéne na Slovanoch sa stretlo 683 pretekárov, z toho 334 žien s medzinárodnou účasťou. Súťažilo sa v kategórií OPEN. Z raňajších rozplávb sa do večerného finále nominovalo 20 najlepších plavcov v jednotlivých disciplínach.

Pohár primátorky mesta Topolčany

Dňa 19.10.2019 sa v Topoľčanoch bojovalo o pohár primátorky mesta Topoľčany. Za náš klub sa pretekov zúčastnili šestica plavcov v zložení: Natália Lacková (2007), Nina Gutyanová (2007), Wanda Wagnerová (2007), Alexandra Kasanová (2006),Viktória Fašková (2006) a Šimon Peter Suchánsky (2005).

Marek 18-ty na Svetových plážových hrách

Foto: www.awbgqatar-photos.com . Katarská Dauha bola dejiskom prvých svetových plážových hier. Jednou zo 14-tich disciplín, ktoré boli zaradené do ich programu bol aj akvatlon. Slovensko malo zastúpenie v karate, diaľkovom plávaní a práve v akvatlone, kde miestenku získal Marek.

Jesenné majstrovstvá ZSO - dlhé trate

V sobotu 12.10.2019 sa v Senici konali Jesenné majstrovstvá Západoslovenskej oblasti na dlhých tratiach, t.j. 400 m, 800 m a 1 500 m voľný spôsob.

FPD Slovenský pohár žiakov v plávaní ZSO 4. kolo

V sobotu, 28.09.2019, sa pod Trenčianskym hradom konalo posledné kolo tohtoročného FPD Slovenského pohára žiakov , ktoréh hostila západoslovenská oblasť. Náš klub reprezentovali Olívia Buryová (2009), Natália Macáková (2009), Marián Mjartan (2008), Ľuboš Barcík (2008) a svoje prvé preteky absolvovali aj naši najmladší pretekári Zuzana Macáková (2011) a Alexej Barcík (2010).

Timur odštartoval sezónu v Nemecku 12-timi zlatými

Nemecko, konkrétne časť severné Porýnie-Vestfálsko a mesto Bielefeld sa stalo prvou zastávkou jesennej sezóny Timura Gajdoša. Prvý krát v histórii sa zúčastnil slovenský plavec na týchto medzinárodných plaveckých pretekoch pod názvom 30. Quirkendorper Spezialisten CUP 2019 organizovaných plaveckým klubom Bielefeld a počas dvoch dní predviedol skvelé výkony.

M-SR v šprint triatlone... Matej majstrom SR medzi juniormi, Marek po páde nedokončil

Stará Myjava hostila posledný triatlonový slovenský šampionát v tejto sezóne. Na štar sa postavila naša dvojica Matej a Marek, ktorá mala po prvý krát možnosť konfrontácie aj s v súčasnosti s najlepším slovenským triatlonistom Richardom Vargom. 130, to je číslo, ktoré hovorí o počte štartujúcich v majstrovskom preteku a medzi nimi došiel do cieľa na celkovom 4. mieste Matej, čo znamenalo aj majstrovský juni´´orsky tutul.

Tatry triatlon - dobrá príprava pred EP

V Mlynčekoch sa konal po prvý krát aj šprint triatlon, ktorý bol zaradený do programu Tatry triatlonu. Možno tento fakt sa odrazil v účasti v tejto disciplíne, keď väčšina zúčastnených uprednostnila štart v kros triatlone. A tak bol pre Mareka tento štart tréningovým, keď sa sústredil hlavne na bežeckú časť, aby doladil pred budúcotýždňovými M-SR v tejto disciplíne ako aj pred štartom na ďalšom kole európskeho pohára. Domov si odniesol samozrejme aj premierové víťazstvo z tohto podujatia.

Štúrovské stovky ukončili leto a sezónu na dlhom bazéne

V sobotu 31.08.2019 sa naši plavci zo žiackych kategórii zúčastnili prvých pretekov po letnej prestávke. Na štúrovskom kúpalisku Vadas sa stretlo celkovo 429 pretekárov z 51 klubov zo Slovenska, Česka, Maďarska a Srbska na 41. ročníku Štúrovskej stovky. Za náš klub pretekali Berkeš Šimon (2008), Buryová Olívia (2009), Fašková Viktória (2006), Lacková Natália (2007), Lecká Dominika (2009), Macáková Natália (2009), Mjartan Marián (2008), Pokoraczká Laura Simona (2008), Wagnerová Wanda (2007).

Tritajchlon Marek prvý, Matej tretí v absolútnom poradí, obaja víťazne vo svojích kategóriach

Prvý ročník triatlonu v prostredí Tajchu nad Novou Baňou priniesol v posledný augustový deň dve prvé miesta na trati šprint triatlonu so slušne zvlnenou cyklistikou a vlastne aj zvlneným behom. Od štartu bol na čele Marek, ktorému sekundoval Verbovský s Atómu Levice. Tesne pred depom však Matuš pre technický problém s bikom na Mareka stratil necelých 20s, ktoré si Marek na bežeckej trati postrážil a v ciely nakoniec časom 59:40 zaknihoval víťazsvto na tomto premierovom ročníku podujatia. Matej išiel od začiatku svoj pretek na tretej pozícií, ktorú si vybojoval po plávaní a nikým neohrozený došiel do cieľa v čase 1:02:17 ako prvý junior.

Galéria k článku

Sabína a Timea na Majstrovstvách sveta juniorov v plávaní

Prinášame ešte jedno poobhliadnutie sa za šampionátom. Sabína Kupčová (2003) a Timea Kovácsová (2004) členky nášho klubu boli nominované Slovenskou plaveckou federáciou na základe splnených limitov na Majstrovstvá Sveta juniorov, ktoré sa konali v Budapešti od 20.8.- 25.8.2019. Organizátorom bola FINA pre dievčatá rok narodenia 2002 – 2005 a pre chlapcov 2001 – 2004. Takéto podujatie sa koná každé dva roky od roku 2006 a bol to historicky prvý svet, ktorý sa konal v Európe. Podujatia sa zúčastnili juniori zo 126 krajín sveta. V každej disciplíne mohli štartovať dvaja pretekári za krajinu. Slovensko reprezentovalo 12 plavcov z toho 9 dievčat a 3 chlapci.

Marek absolútnym váťazom fínále akvatlonového slovenského pohára v Piešťanoch

Jediný akvatlon, ktorý sa ide v klasickom formáte 2,5km beh + 1km plávania a opäť 2,5km beh sa konal v deň 75. výročia SNP v piešťanskej lodenici. Marek si vybral toto podujatie ako tréning na blížiace sa BEACH GAMES, kde bude formát rovnaky, len vzdialenosti dvojnásobné. Od štartu bolo jasné, že v preteku nebude mať parťáka, ktorý by na neho vytváral tlak, no i napriek tomu, výsledný čas ukazuje, že forma graduje.

MS juniorov Budapešť VÝSLEDKY

20.8. Timea 400m polohový pretek 5:07,37 6./38 , 20.8. Sabína 4x200m voľný spôsob 2.úsek /2:05,64 , štafeta s výsleným časom 8:19,22 12./19 , 21.8. Sabína 100m voľný spôsob 58,49 52./113, 21.8. Timea 200m motýlik bohužiaľ sa jej tento štart nepodaril a bola diskvalifikovaná, 21.8. Timea 4x100m polohový pretek 1:05,38 štafeta s výsledným časom 4:11,18 18./34, 23.8. Sabína 200m polohový pretek 2:20,60 25./72, 24.8. Sabína 4x100m voľný spôsob 3.úsek 58,01 štafeta s výsledným časom 3:48,68 11./23, 24.8. Timea 100m motýlik 1:04,63 44./61, 25.8. Sabína 200m voľný spôsob 2:06,26 43./88, 25.8. Timea 100m motýlik 1:04,63 44./61

Galéria k článku

12345...52
 

Plavecká škola AQUASPORT ponúka:

Výučbu plávania a plavecké tréning po celý rok pre všetky vekové skupiny:

pre deti predškolského veku od 3 do 6 rokov, pre deti a mládež od 6 do 18 rokov, až po dospelých.
  • prípravný, základný kurz – pre neplavcov,
  • zdravotné plávanie,
  • zdokonaľovanie,
  • výkonnostné športové plávanie,
  • výučba plávania pre materské a základné školy,
  • jednorázové plavecké kurzy pre materské a základné školy,
  • výučba a kondičné plávanie dospelých.